O nas

Marzeniem każdego dziecka jest posiadanie własnego psa.
Z czasem moje marzenia zaczęły się realizować. W 1998 roku kupiliśmy dom na uboczu miasta z pięknym widokiem. Wtedy to zapadła decyzja o zakupie psa.
Był to oczywiście owczarek niemiecki. Przy tej okazji poznałem mojego serdecznego przyjaciela, który wprowadził mnie w świat psów.
Później przyszła chęć posiadania psa z rodowodem. Odwiedziliśmy kilka hodowli. Nasz wybór padł na hodowlę w Czechach. Tak zaczęła się przygoda z wystawami. W 2005 roku zarejestrowaliśmy naszą hodowlę. Wybraliśmy przydomek SHEPHERDS of CZYŻ FCI pod numerem 863.
Będąc na wystawach zafascynowała nas jeszcze jedna rasa. Były to „Szkoty”. Obecnie w naszej hodowli mieszkają owczarki niemieckie i szkockie. Choć minęło parę lat od założenia naszej hodowli, to nadal jesteśmy na etapie rozwoju i dalszej nauki. Staramy się aby nasze psy były jak najlepiej wyszkolone. Szczenięta, które opuszczają naszą hodowlę są wychowane w domowych warunkach i odpowiednio socjalizowane. Pary hodowlane staramy się dobierać pod względem eksterieru i użytkowości.
Na dzień dzisiejszy tak przedstawia się infrastruktura naszej hodowli.
Posiadamy plac szkoleniowy, na którym to przygotowujemy nasze psy do wystaw i przeglądów.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej hodowli.

Katarzyna i Dariusz Czyż